Pomoc bezdomnym

Bardzo pracowicie minął ostatni weekend strażnikom patrolującym pustostany i miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Oto kilka przykładów interwencji:

  • W dn. 23 lutego o godz. 7:57 strażnicy otrzymali zgłoszenie o tym, iż w pustostanie na ul. Nawrockiego naprzeciwko postoju TAXI mogą znajdować się bezdomni. Strażnicy na miejscu zastali dwóch mężczyzn. Obaj byli trzeźwi. Nie wymagali pomocy medycznej. Odmówili przewiezienia do noclegowni.
  • W dn. 23 lutego o godz. 16:21 patrol SM znalazł mężczyznę leżącego na ławce na przystanku na ul. Zamkowej. Mężczyzna został przekazany patrolowi Policji.
  • w dn. 23 lutego o godz. 20:33 patrol otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, leżącym na chodniku przy ul. Łąkowej. Mężczyzna był komunikatywny. Miał problem z poruszaniem. Został przewieziony najpierw do szpitala a potem na Policję,  na izbę zatrzymań.
  • W dn. 24 lutego o godz. 16:05 w okolicy ul. Widzewskiej patrol SM znalazł ustawiony pawilon namiotowy, w którym przebywał śpiący mężczyzna. Oświadczył on, iż jest osoba bezdomną, bezrobotną i w najbliższym czasie chce wynająć mieszkanie ponieważ pokłócił się z bratem. Nie potrzebuje pomocy medycznej i nie chce korzystać z noclegu w schronisku. Mężczyznę poproszono aby udał się w miejsce zameldowania. O godz. 18:34 przeprowadzono ponowną kontrole. Na miejscu zastano mężczyznę wraz z ojcem. Obie osoby zostały przewiezione na ul. Kolbego – do miejsca zamieszkania brata.
  • W dn. 24 lutego  o godz. 20:00 patrol SM znalazł na klatce schodowej domu przy ul. Reymonta śpiącego mężczyznę. Człowiek został odwieziony do noclegowni na ul. Kościuszki; o godz. 20:32 – analogiczna sytuacja – bezdomny mężczyzna znaleziony na klatce schodowej przy ul. Łaskiej, został odwieziony na ul. Kościuszki.
  • W dn.25 lutego o godz. 7:44 na ul. Brackiej patrol SM znalazł mężczyznę leżącego pod schodami przy wejściu do bloku od strony sklepu „Biedronka”. Mężczyzna przykryty był kołdra. Był komunikatywny. Odmówił przewiezienia do noclegowni. Oświadczył, iż uda się do swoich rodziców. W obecności strażników opuścił w/w miejsce.
  • W dn. 25 lutego o godz. 15:30 podczas rutynowej kontroli patrol SM na pietrze pustostanu przy ul. Mickiewicza, znalazł mężczyznę. Nie potrzebował on pomocy medycznej. Odmówił przewiezienia do noclegowni. Opuścił budynek w obecności strażników. Poinformowano administrację ROM-u nr 3 o konieczności zabezpieczenia budynku przed dostępem osób postronnych.

W dn. 25 lutego o godz. 18:50 przy ul. Bugaj znaleziono na klatce schodowej mężczyznę Wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Zwracamy się do Państwa z apelem: jeśli zauważycie osoby, których zachowanie sprawia wrażenie, iż mogą wymagać pomocy, prosimy o telefon do dyżurnego Straży Miejskiej numery: 986 lub (042) 2254660.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

wpis czytano 64 razy
Wpis opublikowano przez: SM, dn.26 lutego 2018

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony